Author: 3***7
Date:
Review: it is valuable for the money and a good tablet to use.
Color: Gray
From
128GB
8GB
6GB
Important Tips: 1. Original Lenovo Xiaoxin pad 2024 isChina Version installed Global firmware , Which support Multi-language ,Google play. But Can Not OTA . 2. We must open boxes to install Global Firmware. 3. As the tablet installed Global Firmware, When turn on the tablet will go the page of unlocked bootloader for about 5-20 seconds. Then, Please press power key to enter the OS successfully. Lenovo Xiaoxin pad 2024 screen: 11 inch screen 90Hz, Resolution:1920*1200 ,TDDI LCD 400 nits System:ZUI 15 Based on Android 13 CPU: Qualcomm Snapdragon 685 Octa Core Storage: 8GB+128GB Battery: 7040mAh (type), 20W Fast Charger Camera: Front 8MP +Rear 8MP Sensor: Gravity sensor/Vibration motor/ TOF/ light sensor/gyroscope/hall induction Other Features: WIFI /Bluetooth 5.1 / GPS /Face Recognition / TUV low Blue Light Certification / DOLBY ATMOS 2 * Mic High-Performance Processor :Powered by Qualcomm Snapdragon 685, this Lenovo Xiaoxin pad offers smooth and efficient operation, ensuring a superior user experience. • Generous Memory Capacity :With 8GB of RAM and 128GB of storage, this tablet provides ample space for your multimedia needs, including photos, videos, and games. • Dual- Camera Feature :Equipped with dual cameras, this tablet enables high-quality video conferencing and capturing of memorable moments. • Fast Charging :The tablet comes with a 20W fast charger, ensuring quick top-up and minimal downtime. • Versatile Connectivity :Featuring a TYPE-C extend port, this tablet supports seamless data transfer and versatile device connectivity. • HD Display: The tablet boasts a 1920x1200 display resolution, providing crisp and clear visuals for an immersive viewing experience. Ram: 6GB+128GB / 8GB+128GB Size: about 255.31x166.86x7.1mm Weight: about 465g Cpu: Qualcomm Snapdragon685 Operating system: ZUI 15 Connection: Dual-band Wi-Fi/BT 5.1/GPS Interface: USB2.0, 3.5mm Camera: Front 8MP +Rear 8MP Sensor: Gravity sensor/Vibration motor/ TOF/ light sensor/ gyroscope/hall induction Resolution:1920*1200,TDDI LCD 400 nits Support face recognition 11 inch Screen 90HZ ,Full screenloudspeaker*4,DolbytmosTÜV Rheinland Certified What's in the box? Tablet *1 Charger *1 Type C USB data cable *1 Credentials *1 card pusher *1 Quick Start and Security guide *1
| Material | Aluminum |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Condition | New |
| Color | Gray |
| Screen Size | 11" |
| Operating System | Android |
| CPU Brand | Qualcomm |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| Battery Type | UN 3090 |
| Screen Size Range | 11" & Larger |
| Wireless Communication Technology | Wi-Fi |
| Cell Capacity | 7000-7999mAh |
| Network | None |
| SKU | sw2410146576006222 |
Brand Name: Lenovo
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/Lenovo-sc-014138194.html
About: Lenovo is a global technology company founded in China with operations in 180 markets. Focusing on global development, Lenovo has established a diverse corporate culture and operating model in the industry, serving more than 1 billion users around the world. As a trusted global leader in the tech industry, Lenovo helps customers grasp tomorrow's technology and change today's world.
Quality: 7618920 people said the quality is very good!
Author: 3***7
Date:
Review: it is valuable for the money and a good tablet to use.
Color: Gray
Author: g***a
Date:
Review: It’s perfect and so beautiful I recommend and the price is really affordable🤭
Color: Gray
Author: p***w
Date:
Review: fabulous tablet very easy to set up I'm really .satisfied with it
Color: Smoky Purple
Author: b***1
Date:
Review: It worth the money
Color: Gray
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.