Author: j***o
Date:
Review: genial producto tal cual viene en la foto
Color: Blue

6GB+128GB
| Color | Black |
| RAM | 6G |
| Connection Method | None |
| Interface | Type C |
| Brand | Xiaomi |
| Model | Xiaomi Redmi Note 14 |
| Network | 4G |
| Screen Size | 6.67" |
| Wireless network technology | Wi-Fi |
| Operating System | Xiaomi HyperOS |
| Screen Type | AMOLED |
| Rear Camera | 108MP |
| Positioning | Positioning |
| Front Camera | 20MP |
| Version | International |
| Condition | New |
| SIM Card Size | Micro |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Biometric Security Feature | Face Recognition |
| Cellular Phone Refresh Rate | Up to 120 Hz |
| Cell Phone Resolution | 2400 x 1080 |
| Video Capture Resolution | 1080P |
| Phone Battery Capacity | 5500mAh |
| Battery Type | UN 3481 |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| CPU Brand | MediaTek |
| CPU Model | Helio G91-Ultra |
| SKU | sw25031218277127738 |
Brand Name: Xiaomi
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/Xiaomi-sc-014306059.html
Quality: 9473656 people said the quality is very good!
Author: j***o
Date:
Review: genial producto tal cual viene en la foto
Color: Blue
Author: E***t
Date:
Review: Me encanta para mi hijo
Color: Blue
Author: e***0
Date:
Review: Muy buen móvil todo perfecto lo volvería a comprar
Color: Green
Author: 3***1
Date:
Review: Me ha sorprendido gratamente. por el precio que tiene es un buen movil. venia super bien embalado. todo muy correcto en su caja. por ahora va genial. muy contenta con la compra .lo recomiendo.
Color: Blue
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.