Author: a***0
Date:
Review: delivery time is little to long. otherwise everything ok
Color: Green
From
6GB+128GB
8GB+128GB
8GB+256GB
6GB+128GB NFC
8GB+256GB NFC
8GB+128GB NFC
8GB+256GB NFC Charger Not Included
| Charger | Not include a charger |
| Color | Blue |
| RAM | 8G |
| Connection Method | WiFi |
| Interface | Type C |
| Brand | Xiaomi |
| Model | Xiaomi Redmi Note 14 |
| Network | 2G |
| Screen Size | 6.67" |
| Wireless network technology | Wi-Fi |
| Operating System | Android 14 |
| Screen Type | AMOLED |
| Rear Camera | 108MP |
| Positioning | Positioning |
| Front Camera | 20MP |
| Version | International |
| Condition | New |
| SIM Card Size | Nano |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Biometric Security Feature | Face Recognition |
| Cellular Phone Refresh Rate | Up to 120 Hz |
| Cell Phone Resolution | 2400 x 1080 |
| Video Capture Resolution | 1080P |
| Phone Battery Capacity | 5500mAh |
| Battery Type | UN 3481 |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| CPU Brand | MediaTek |
| CPU Model | Helio G99-Ultra |
| SKU | sw25041186911366986 |
Brand Name: Xiaomi
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/Xiaomi-sc-014306059.html
Quality: 9102516 people said the quality is very good!
Author: a***0
Date:
Review: delivery time is little to long. otherwise everything ok
Color: Green
Author: a***0
Date:
Review: didnot open it yet
Color: Green
Author: s***e
Date:
Review: good❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Color: Green
Author: p***1
Date:
Review: Not bad, will make do with it for now
Color: Black
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.