Author: 4***6
Date:
Review: Super fast delivery the phone is absolutely amazing this is the second one I am buying and I am completely satisfied with my purchase
Color: Grey
From
6GB+128GB
8GB+128GB
| Color | Green |
| RAM | 8G |
| Connection Method | Infrared |
| Interface | Type C |
| Brand | Redmi |
| Model | Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ |
| Network | 5G |
| Screen Size | 6.6" |
| Wireless network technology | Wi-Fi |
| Operating System | Android 11 |
| Screen Type | AMOLED |
| Rear Camera | 100MP |
| Positioning | Positioning |
| Front Camera | 16MP |
| Version | International |
| Condition | New |
| SIM Card Size | Nano |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Cell Phone Features | Infrared |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Cellular Phone Refresh Rate | Up to 120 Hz |
| Cell Phone Resolution | 2400 x 1080 |
| Video Capture Resolution | 4K |
| Phone Battery Capacity | 4500mAh |
| Battery Type | UN 3481 |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| CPU Brand | MediaTek |
| CPU Model | Dimensity 920 |
| SKU | se2311221468925725 |
Brand Name: Xiaomi
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/Xiaomi-sc-014306059.html
Quality: 9121802 people said the quality is very good!
Author: 4***6
Date:
Review: Super fast delivery the phone is absolutely amazing this is the second one I am buying and I am completely satisfied with my purchase
Color: Grey
Author: a***a
Date:
Review: i like this mobile set.it's colour is so unic.and i really like this set.price is also resanable
Color: Green
Author: l***s
Date:
Review: very nice phone. I like it
Color: Grey
Author: g***1
Date:
Review: nice phone ordered for mother's in law
Color: Green
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.