
Synthetic Braided Wig With Lace, Crimped Fiber Hair Extensions
SKU: sb2410173988813148
Price and availability
750kr
Wigs Length
36 inch
Size Guide
Sorry, the item is sold out.
Learn More
Shopping Security
Safe Payments
Privacy Protection

36 inch
| Composition | 100% Polyester |
| Material | Low Temperature Fiber |
| Features | Heat-Resistant |
| Hair Type | Straight Hair |
| Color | Rust Brown |
| Type | Full Lace Wigs |
| Cap Type | Other |
| Crowd | Women |
| Hairstyle | Extra Long Wigs |
| Theme | Party |
| Curl | Braiding |
| Dye/Bleach/Perm | No |
| Heat Tolerence | Do not Perm or Dye |
| Lace Area | Full Lace |
| Net Weight | 378 g |
| Length | 91.44 cm |
| Crown | 56-58 cm |
| SKU | sb2410173988813148 |
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.