
Samsung Galaxy S5 5.1" 16GB Unlocked Smartphone (Refurbished)
SKU: sw260227000903006222123
Price and availability
558kr
Sorry, the item is sold out.
Learn More
Shopping Security
Safe Payments
Privacy Protection

Screen Size: 5.1 inches Front-Facing Camera: 2 megapixels Rear-Facing Camera: 16 megapixels Screen Type: Super AMOLED Carrier: Unlocked Operating System: Android 4.4.2 KitKat Processor Brand: Qualcomm Internal Storage: 16GB RAM: 2GB Condition: Refurbished; some wear may be visible
| Color | Black |
| Brand | Samsung |
| Model | Samsung Galaxy S5 |
| Screen Size | 5.1" |
| Rear Camera | 16MP |
| Condition | Used - Very Good |
| Cellular Phone Refresh Rate | Up to 60 Hz |
| Phone Battery Capacity | 3000mAh |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| CPU Brand | Samsung |
| SKU | sw260227000903006222123 |
Brand Name: Samsung
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/Samsung-sc-0141762429.html
Quality: 5940273 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.