Author: r***i
Date:
Review: I am very excited,thank you! Seller 100% recommend!Please like my comment i need points!
Color: Apricot
Size: one-size


Introducing our Slow Sunday hair removal cream with honey bee extract - a gentle yet effective way to remove unwanted hair from the root. Infused with nourishing properties, it leaves your skin soft, smooth and healthy-looking. Ditch the hassle of waxing and shaving and try our cream for quick and easy hair removal.
| Ingredients | Alcohol-Free, Cruelty-Free |
| Item Form | Cream |
| Ingredients Attributes | Alcohol-Free |
| Color | Apricot |
| Type | Hair Removal Cream |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Application Area | Body |
| Height | 13.55 cm |
| Length | 5.1 cm |
| Width | 5.05 cm |
| Net Weight | 80 g |
| SKU | sb2305037482475972 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 2878778 people said the quality is very good!
Author: r***i
Date:
Review: I am very excited,thank you! Seller 100% recommend!Please like my comment i need points!
Color: Apricot
Size: one-size
Author: s***7
Date:
Review: They are great! I really recommend it! Please like my comment, it'll help me a lot! 🩷
Color: Apricot
Size: one-size
Author: h***0
Date:
Review: Iam very satisfied with my purchase!I recommend the item 100% if you like my review please like for points ❤️🙏
Color: Apricot
Size: one-size
Author: s***n
Date:
Review: Very nice and great product i am very satisfied with my purchase thank you so much shein this is my second time that i ordered this cream😍😍😍i will buy them again highly recommended please like if yoi find it helpful i need some points please 😍😍😍😍😍😍thank you so so much❤️❤️❤️❤️it work perfectly i ordered 2 of them
Color: Apricot
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.