Author: a***a
Date:
Review: Good quality product
Color: Multicolor


10g
The SHEGLAM Trio Hero Face Palette is your ultimate 3-in-1 beauty essential, featuring a highlighter, contour, and bronzer all in one sleek compact. The pearlescent highlighter delivers a natural, water-glow finish, while the contour and bronzer's pressed powder textures offer a flawless matte look. Perfect for achieving a radiant, sculpted complexion with minimal effort, this palette has everything you need for an effortlessly dimensional face.
| Color | Multicolor |
| Finish | Shimmer |
| Texture | Cream |
| Length | 10.1 cm |
| Width | 1.7 cm |
| Height | 6.1 cm |
| Net Weight | 10 g |
| SKU | sb25082624641644740 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 8445663 people said the quality is very good!
Author: a***a
Date:
Review: Good quality product
Color: Multicolor
Author: o***s
Date:
Review: nice colour and quality
Color: Multicolor
Author: m***a
Date:
Review: Krásna a kvalitná paletka, má aj zrkadielko. Pekné odtiene, naozaj odporúčam ♡♡♡
Color: Multicolor
Author: j***a
Date:
Review: ainda nao usei mas é uma paleta muito bonita
Color: Multicolor
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.