Author: P***3
Date:
Review: The color is pretty cool and the glitter is stunning
Color: Lavender
Size: one-size


Achieve a stunning eye look with just ONE product! Our SHEGLAM Silk & Sparkle Double Ended Liquid Eyeshadow Paint features two ends: one with matte color, and the other with a complementary sparkly shimmer! With a high color rendering, silky texture, and easy-to-blend formula, our eyeshadow paint makes it easy to achieve various looks in just a few minutes.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Lavender |
| Finish | Shimmer |
| Type | Liquid Eyeshadow |
| Height | 12.7 cm |
| Length | 2.2 cm |
| Width | 1.6 cm |
| Net Volume | 3 ml |
| SKU | sb2408086655497617 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 7707042 people said the quality is very good!
Author: P***3
Date:
Review: The color is pretty cool and the glitter is stunning
Color: Lavender
Size: one-size
Author: s***3
Date:
Review: love the sparkling part
Color: Lavender
Size: one-size
Author: n***7
Date:
Review: I love it so much especially that sparkle part!
Color: Lavender
Size: one-size
Author: b***6
Date:
Review: Pigmented really pretty and lasts all day
Color: Lavender
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.