Author: s***6
Date:
Review: THE BEST EYELINER EVER! It last all day through heat and sweat and it's super black
Color: Black
Size: one-size


Matte, bold, and built to last-meet your new liner obsession! Our Oh So Rich Matte Eyeliner is serving next-level boldness with an extreme matte finish. No glare, no shine, just pure, inky perfection. This ultra-rich liner glides on effortlessly for sharp, stay-all-day definition. Plus, it's waterproof, smudge-proof, and meltdown-proof, so whether you're laughing until you cry or braving the rain, your liner stays locked in place all day long.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Black |
| Finish | Matte |
| Type | Eyeliner Pencil |
| Height | 13.7 cm |
| Length | 2.3 cm |
| Net Weight | 0.8 g |
| Width | 1.6 cm |
| SKU | sb25040982728856888 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 9850858 people said the quality is very good!
Author: s***6
Date:
Review: THE BEST EYELINER EVER! It last all day through heat and sweat and it's super black
Color: Black
Size: one-size
Author: L***_
Date:
Review: Good quality💕💕💕💕10/10
Color: Black
Size: one-size
Author: a***h
Date:
Review: Amazing! Love it so muchhh
Color: Black
Size: one-size
Author: s***2
Date:
Review: Really nice barely smudges, holds well, fine tip, loveee jttt, and it’s really comfortable to hold (please likeee)
Color: Black
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.