Author: n***1
Date:
Review: Make-up effect: it is very good for covering pimples or redness💚
Color: Green
Size: one-size










Our new color correctors cover, correct, and conceal just like, well... MAGIC! With a full 7 shade range to help you camouflage dark spots, redness, dullness, and discoloration, our Just Like Magic Color Correcting Concealers hydrate your skin for your own perfect (and customized) base!
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | White |
| Texture | Liquid |
| Height | 11.7 cm |
| Length | 2.2 cm |
| Net Weight | 3.8 g |
| Width | 2.2 cm |
| SKU | sb2306218914222525 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 9581754 people said the quality is very good!
Author: n***1
Date:
Review: Make-up effect: it is very good for covering pimples or redness💚
Color: Green
Size: one-size
Author: 8***f
Date:
Review: fav concealer ever (pls like)
Color: White
Size: one-size
Author: G***o
Date:
Review: Combinação de cores: great for eyeshadow and super pigmented
Color: Purple
Size: one-size
Author: k***d
Date:
Review: Very good corrector for red spots and broken veins. Pretty well covered just need little blending. After you can starting your makeup and you will see how perfect cover all imperfections on your face. Very liked. Thank you ☺️
Color: Green
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.