Author: n***e
Date:
Review: Before you say it’s too light , I’m london babes and we always do bright under eyes so yeah pookie I love this
Color: Sand
Size: one-size






















SHEGLAM 12HR Full Coverage Concealer has a soft, matte finish that provides your complexion with 12 hours of perfection. Enjoy medium-to-full coverage that covers all unwanted imperfections. Its highly-pigmented, lightweight formula is super buildable for multiple layers that won't settle into fine lines or creases. Our coverage contours, corrects, highlights, hydrates and has multi-action skin-loving benefits. Infused with Portulaca Oleracea and Hamamelis Virginiana Extracts, known for their mild properties.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Acorn |
| Finish | Matte |
| Texture | Liquid |
| Type | Liquid Concealer |
| Height | 11.7 cm |
| Length | 2.2 cm |
| Net Weight | 3.8 g |
| Width | 2.2 cm |
| SKU | sb2305095363936730 |
Brand Name: SHEGLAM
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 3558726 people said the quality is very good!
Author: n***e
Date:
Review: Before you say it’s too light , I’m london babes and we always do bright under eyes so yeah pookie I love this
Color: Sand
Size: one-size
Author: T***o
Date:
Review: Sooo smooth it was a perfect match 10/10 deffo recommend. Sooo smooth it was a perfect match 10/10 deffo recommend. Sooo smooth it was a perfect match 10/10 deffo recommend. Sooo smooth it was a perfect match 10/10 deffo recommend.
Color: Earth
Size: one-size
Author: i***0
Date:
Review: I love this concealer makes my makeup looks good
Color: Hazelnut
Size: one-size
Author: j***a
Date:
Review: Really pretty would recommend!
Color: Hazelnut
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.