Author: f***m
Date:
Review: Super cute i love it so much it’s perfect
Color: Dark Brown
Size: one-size







For gray hair with warm/cool undertones
Our ultra-slim SHEGLAM Insta-Fill Brow Pencil features a 1.5mm tip for precision, comfort, and control while the high-density spoolie brush creates natural-looking brow shading that lasts. This sweat and oil proof formula stays all day with a non-sticky finish while skin-loving ingredients keep skin looking fresh!
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Gray |
| Finish | Matte |
| Texture | Pencil |
| Type | Eyebrow Pencil |
| Height | 15 cm |
| Length | 2.6 cm |
| Net Weight | 0.05 g |
| Width | 1.4 cm |
| SKU | sbbeauty03200522540 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 1760957 people said the quality is very good!
Author: f***m
Date:
Review: Super cute i love it so much it’s perfect
Color: Dark Brown
Size: one-size
Author: w***2
Date:
Review: It's sooo thin, I really love it. The shade is perfect for doing my light brows - I'm a natural light blonde and dye my hair ginger. My eyebrows are almost transparent, so I need genuinely light products to not look crazy. This is a neutral toned light taupe - similar to the elf brow pencil blonde/taupe shade. I did my makeup with it today and it's great, I have visible eyebrows without them being crazy dark lol 💗
Color: Blonde
Size: one-size
Author: t***a
Date:
Review: Great product that came in a safe packaging 🩷
Color: Blonde
Size: one-size
Author: w***1
Date:
Review: The only brow product I ever use. I love how precise it is and it pigmented so you don’t need much. I always restock on this product
Color: Dark Brown
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.