Author: c***s
Date:
Review: Recommend! Material is sturdy and the grip is amazing - shown with the nearest thing I had .. Easy to use 🥰 If my comment helped you out, please like it 🙏🏼👌🏼
Color: Mint Green
Size: one-size




Ready to meet the most oddly satisfying primer ever? With a jelly-slime texture that snaps back into shape after every swirl, our HydroSlime Primer is sure to be your new GRWM go-to. Think bouncy, squishy, and totally addictive. Translucent with an ultra-dewy finish, it's the perfect prep step for that lit-from-within look! Plus, it's packed with hydrating and moisture-locking ingredients to keep your skin plump, fresh, and selfie-ready for hours. Add this jelly primer to your routine for the fun and triple the dew factor.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Finish | Natural |
| Color | Mint Green |
| Texture | Gel |
| Function | All-Day Moisture |
| Skin Type | Dry |
| Width | 6.3 cm |
| Length | 6.3 cm |
| Net Weight | 30 g |
| SKU | sb25033187718888718 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 4146860 people said the quality is very good!
Author: c***s
Date:
Review: Recommend! Material is sturdy and the grip is amazing - shown with the nearest thing I had .. Easy to use 🥰 If my comment helped you out, please like it 🙏🏼👌🏼
Color: Mint Green
Size: one-size
Author: 3***0
Date:
Review: Very nice quality, Sheglam rocks as usual! 👌👏❤️
Color: Mint Green
Size: one-size
Author: o***a
Date:
Review: Very good quality product
Color: Mint Green
Size: one-size
Author: h***9
Date:
Review: Definitely a jelly like texture. Comes in nice box and packaging
Color: Mint Green
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.