Author: M***l
Date:
Review: the colour is so pretty, cute lip pot with silicon lip brush
Color: Dragonfruit Dew
Size: one-size











Toss our Hydra Jelly Pocket Lip Jam in any bag or pocket for a jelly glow on the go. Give your lips a dose of intense hydration with this ultra-nourishing jelly balm that smooths and softens for an irresistibly plush feel. Designed to deeply moisturize and gently smooth away flaky patches, this balm is infused with phytosteryl oleate and Vitamin E to enhance moisture retention and leave lips looking healthy and feeling supple, with a luscious, glossy finish.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Dragonfruit Dew |
| Finish | Glossy |
| Height | 6.5 cm |
| Length | 6.55 cm |
| Net Weight | 3.5 g |
| Width | 4 cm |
| SKU | sb25021079959923997 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 1424889 people said the quality is very good!
Author: M***l
Date:
Review: the colour is so pretty, cute lip pot with silicon lip brush
Color: Dragonfruit Dew
Size: one-size
Author: K***t
Date:
Review: I love it!!!!
Color: Fig Flirt
Size: one-size
Author: e***r
Date:
Review: really pretty i like it
Color: Choco Cream
Size: one-size
Author: b***1
Date:
Review: Im in love!!! The color is so beautiful and easy to apply!! RECCOMENDED! Love it so much!!!😍😍
Color: Dragonfruit Dew
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.