Author: 3***0
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: Very nice quality, Sheglam rocks as usual! 👌👏❤️
Color: Black | Size: one-size | 1 photo(s)





Master smooth, steady lines with our Glide Control Liquid Eyeliner. The easy-to-grip design of this liner gives you precise control, making everyday wings and creative graphic liner looks easy as pie and steadier than ever. This specially crafted eyeliner pen is sure to bring next level stability to your liner game so every flick feels like a mini masterpiece.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Black |
| Finish | Matte |
| Texture | Liquid |
| Type | Eyeliner Pencil |
| Height | 15.3 cm |
| Length | 2.6 cm |
| Width | 1.6 cm |
| Net Volume | 0.5 ml |
| SKU | sb25033168399899296 |
Overall Rating: 4.87/5
Author: 3***0
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: Very nice quality, Sheglam rocks as usual! 👌👏❤️
Color: Black | Size: one-size | 1 photo(s)
Author: C***v
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: This Eyeliner has become my favorite, I like it a lot, it's very easy to draw the tails on the eyes!
Color: Black | Size: one-size | 2 photo(s)
Author: R***a
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: Very nice brush tip 🤩
Color: Black | Size: one-size | 2 photo(s)
Author: s***a
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: nice and easy to use 👌🏽
Color: Black | Size: one-size | 1 photo(s)