Author: E***b
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: Such a cute colour i loved it!! Would recommend
Color: Insta Flame | Size: one-size | 1 photo(s)









Pink coral with matte finish
This lightweight blush brings out a natural-looking, dewy, fresh glow to all skin tones! The ultra delicate texture allows the product to glide on your skin and blends seamlessly for an effortless and even application. Your beloved pinks, soft nude browns, and cool tones are all here! Apply to the hollow of your cheeks to contour the face or apply on your cheek bones for a little highlight. 100% CRUELTY FREE Our manufacturers do not affiliate or use ingredients from sources that are not cruelty-free.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Let's Escape |
| Texture | Pressed Powder |
| Type | Powder Blush |
| Finish | Matte |
| Diameter | 6.07 cm |
| Height | 1.95 cm |
| Length | 7.55 cm |
| Net Weight | 8 g |
| Width | 7.5 cm |
| SKU | sbbeauty03200731410 |
Overall Rating: 4.93/5
Author: E***b
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: Such a cute colour i loved it!! Would recommend
Color: Insta Flame | Size: one-size | 1 photo(s)
Author: C***o
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: It’s literally my favourite blush
Color: Scrolling | Size: one-size | 1 photo(s)
Author: f***a
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: Nice ones. Definitely buy it. Please like I’m poor
Color: Alice | Size: one-size | 3 photo(s)
Author: l***h
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: i think it’s so gorg and the colour is perfect! so good for such a good price
Color: Let's Escape | Size: one-size | 2 photo(s)