Author: A***i
Date:
Review: I buy this every time, I love my makeup with it.
Color: Coffee & Gold
Size: one-size





Metallic champagne & matte chesnut
Achieve beautiful contours with this convenient two-in-one Color & Sculpt stick! Easily sculpt, shade and define in both light and shades to add depth and dimension to your face. The moisturizing cream formula has a light, non-greasy feel and prevents shine – apply it seamlessly to achieve your perfect contoured makeup look.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Mocha & Champagne |
| Finish | Matte |
| Texture | Stick |
| Type | Contour Stick |
| Height | 12.5 cm |
| Length | 4 cm |
| Net Weight | 5.8 g |
| Width | 2.4 cm |
| SKU | sbbeauty03190724545 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 2399071 people said the quality is very good!
Author: A***i
Date:
Review: I buy this every time, I love my makeup with it.
Color: Coffee & Gold
Size: one-size
Author: m***n
Date:
Review: This gave my contour a really bold definition, it’s really good and the creamy. I highly recommend guys
Color: Nude & Cocoa
Size: one-size
Author: h***e
Date:
Review: pretty colors. little bit hard to blend but i only tried it with fingers yet. definitely recommend. pretty good for the price !!☺️ help a broke girl out with some hearts please💞💞
Color: Coffee & Gold
Size: one-size
Author: b***a
Date:
Review: Definitely worth it! Such a good product for a low price & no smell ( pls like I need points)
Color: Mocha & Champagne
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.