Author: p***c
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: i adore it. it makes my skin soft and my makeup looks good. like so i can get points please
Color: Pink | Size: one-size | 1 photo(s)






Get that baby-soft, flawless skin you were born with thanks to our primer gel. The first step in your glam routine, it forms a fine layer on your skin to soften, brighten and smooth out imperfections. Say buh-bye to visible pores and hello to a more even complexion with soothing rose extract. Now that you've got the perfect base, your makeup will go on like a breeze, last longer and look like a dream!
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Finish | Natural |
| Color | Pink |
| Texture | Cream |
| Type | Primer |
| Width | 6.3 cm |
| Length | 6.3 cm |
| Net Weight | 30 g |
| SKU | sbbeauty31210407653 |
Overall Rating: 4.89/5
Author: p***c
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: i adore it. it makes my skin soft and my makeup looks good. like so i can get points please
Color: Pink | Size: one-size | 1 photo(s)
Author: p***h
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: this is the best hydrating primer I’ve ever used. I use it as a moisturiser and it has literally changed my skin. I used to struggle with acne but I started using this and my skin has gotten so smooth. and the colour is pretty too and you get allot of it, I use it all of the time for everything, moisturiser and primer and to mix with some of my makeup, I have sensitive skin and it’s one of the only moisturising primers that doesn’t irritate my skin, highly recommend and remember not all things work for different types of skin but you should try this, it also comes with a mini spatula which is a cute touch.
Color: Pink | Size: one-size | 3 photo(s)
Author: h***5
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: This is my 4th time I love it 🥰
Color: Pink | Size: one-size | 3 photo(s)
Author: k***u
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: one of my favorite..find that it gives me a great base for my make up..keeps oil away. second time buying
Color: Green | Size: one-size | 2 photo(s)