Author: d***e
Date:
Review: its so shiny snd it feels like literal butter
Color: Frost
Size: one-size






Our SHEGLAM Big N' Bright Eye Pencil is a multi-purpose eyeshadow pencil that doubles as a highlighter featuring a creamy texture formula! Large and easy to blend, this pencil allows you to define your eyes with expert precision.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Frost |
| Finish | Radiant |
| Texture | Cream |
| Height | 13.2 cm |
| Length | 2.9 cm |
| Net Weight | 1.3 g |
| Width | 1.2 cm |
| SKU | sb2406185105320107 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 7847166 people said the quality is very good!
Author: d***e
Date:
Review: its so shiny snd it feels like literal butter
Color: Frost
Size: one-size
Author: a***2
Date:
Review: love it exactly like the photo and so convinent
Color: Frost
Size: one-size
Author: h***h
Date:
Review: So white I love it really brightening
Color: White
Size: one-size
Author: L***a
Date:
Review: So pretty, will buy again 🩷🫶
Color: White
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.