Author: A***e
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: my new favourite mascara! I have red hair and this is perfect
Color: Waterproof Burgundy | 3 photo(s)






Waterproof
Lengthening + Volumizing
Our VIRAL dual-ended mascara just got a colorful upgrade! The SHEGLAM All-in-One Volume & Length Mascara features a dual-ended brush with two different quick-drying, smudgeproof formulas. Apply together or separately for a totally custom, clump-free look that delivers intense volume, length, curl, and separation!
| Ingredients | Vegan, Fragrance-Free, Paraben-Free |
| Color | Waterproof Blue |
| Finish | Matte |
| Type | Lengthening |
| Height | 13.5 cm |
| Length | 2 cm |
| Net Weight | 4 g |
| Width | 2 cm |
| Net Volume | 4 ml |
| SKU | sb2406253271424443 |
Overall Rating: 4.83/5
Author: A***e
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: my new favourite mascara! I have red hair and this is perfect
Color: Waterproof Burgundy | 3 photo(s)
Author: i***1
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: the best mascara ever
Color: Waterproof Blue | 1 photo(s)
Author: g***u
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: absolutely love it it looks amazing 100% recommend this it's the best mascara I have tried !!! (please like I'm broke 😭)
Color: Waterproof Macchiato | 3 photo(s)
Author: B***e
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: Very pretty has a good pigment, brown eyed girl’s must!!
Color: Waterproof Burgundy | 1 photo(s)