

Stay connected while on the go using the Lenovo 11.6" 32GB Chromebook 100e. Designed for everyday use, this Chromebook features a 1.6 GHz AMD A4-9120C Dual-Core processor, 4GB of DDR4-1866 memory to run Chrome OS applications. Photos, videos, and other files can be transferred from the built-in microSD card reader to the 32GB of onboard storage and viewed on the clear 11.6" 1366 x 768 resolution screen.
| Condition | Refurbished |
| Color | Black |
| Brand | Lenovo |
| Screen Size Range | 11.9" & Under |
| Screen Size | 11.6" |
| Screen Resolution | 1366 x 768 |
| Operating System | Chrome OS |
| HDD Type | EMMC |
| Memory Type | DDR4 |
| Screen Refresh Rate | 60Hz |
| Power Supply | Battery Powered(Rechargeable Battery) |
| SKU | se260303075176895794461 |
Brand Name: Lenovo
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/Lenovo-sc-014138194.html
About: Lenovo is a global technology company founded in China with operations in 180 markets. Focusing on global development, Lenovo has established a diverse corporate culture and operating model in the industry, serving more than 1 billion users around the world. As a trusted global leader in the tech industry, Lenovo helps customers grasp tomorrow's technology and change today's world.
Quality: 2408371 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.