
Refurbished - HP Chromebook X360 11 G1 EE 11.6" Touch 4GB 32GB EMMC Celeron® N3350 1.1GHz ChromeOS, Gray
SKU: se260121034568600803711
Price and availability
Sorry, the item is sold out.
Learn More
Shopping Security
Safe Payments
Privacy Protection

Built for the classroom, the 11.6" 32GB Multi-Touch 2-in-1 Chromebook x360 11 G1 from HP is a durable system, featuring a 360° hinge for laptop, tablet, stand, and tent modes. Powered by a 1.1 GHz Intel Celeron N3350 dual-core processor and 4GB of LPDDR4 RAM, the Chromebook x360 can multitask and quickly access frequently-used files and programs. For storage, it's equipped with 32GB of eMMC flash storage. Should you need more, you can connect external storage solutions using its multiple USB ports.
| Condition | Refurbished |
| Brand | HP |
| Screen Size Range | 11.9" & Under |
| Screen Size | 11.6" |
| Screen Resolution | 1366 x 768 |
| Operating System | Chrome OS |
| HDD Type | EMMC |
| Memory Type | DDR4 |
| Screen Refresh Rate | 60Hz |
| Power Supply | Power Adapter |
| SKU | se260121034568600803711 |