
Refurbished - Apple MacBook Air (2020) 13.3" 8GB 128GB SSD Apple M1 2.3GHz, Space Gray
SKU: se25082722292555542
Price and availability
3 505kr
Sorry, the item is sold out.
Learn More
Shopping Security
Safe Payments
Privacy Protection

Experience powerful performance and stunning visuals with the Apple MacBook Air. This laptop features an Apple M1 processor, 8GB memory, 128GB SSD, 13.3-inch IPS display, integrated graphics, and a backlit keyboard. It also offers a long battery life, Bluetooth 5.0, and a sleek space gray design.
| Model | Apple MacBook Air 13.3 Inch (2020) |
| Color | Grey |
| Screen Size Range | 11.9" & Under |
| Screen Size | 13.3" |
| Screen Resolution | 2560 x 1600 |
| CPU Family | Apple M |
| GPU Memory | 8GB |
| Memory Type | Others |
| Touchscreen | No |
| Power Supply | Battery Powered(Rechargeable Battery) |
| Battery Type | UN 3481 |
| SKU | se25082722292555542 |
Brand Name: Apple
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/Apple-sc-014441901.html
Quality: 3709755 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.