
NEW
Realme C100 5G Smartphone, 4+256GB, 7000mAh Battery, MediaTek Dimensity 6300 Processor, 50MP Main Rear Camera
SKU: sw260316171572720350137
Price and availability
3 037kr
ROM
256G
Learn More
Shopping Security
Safe Payments
Privacy Protection

256G
| Charger | Not include a charger |
| Color | Green |
| RAM | 8G |
| Connection Method | WiFi |
| Interface | Type C |
| Brand | Realme |
| Network | 5G |
| Screen Size | 6.5" |
| Wireless network technology | Wi-Fi |
| Operating System | Android 16 |
| Screen Type | LCD |
| Rear Camera | 50MP |
| Positioning | Positioning |
| Front Camera | 8MP |
| Version | International |
| Condition | New |
| SIM Card Size | Nano |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Biometric Security Feature | Face Recognition |
| Cellular Phone Refresh Rate | Up to 144 Hz |
| Cell Phone Resolution | 1560 x 720 |
| Video Capture Resolution | 1080P |
| Phone Battery Capacity | 7000mAh |
| Battery Type | UN 3481 |
| Power Supply | Battery Powered(Rechargeable Battery) |
| CPU Brand | MediaTek |
| CPU Model | Dimensity 6300 |
| SKU | sw260316171572720350137 |
Brand Name: Realme
Brand Page: https://www.shein.se/Brands/Realme-sc-014484822.html
Quality: 5380961 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.