Author: m***m
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: Perfettamente funzionante, non me l’ho aspettavo
3 photo(s)

512GB
16GB
[High-performance processor]ACEMAGIC AX15 laptops are powered by state-of-the-art 12th generation N150 processors with up to 3.6GHz clock speed and four cores and four threads. Tasks load quickly, parallel multitasking is performed without delays, and the laptop runs stably even in complex scenarios. [Exquisite appearance]The ACEMAGIC laptop case has a metal housing that makes the laptop easier, modern and high quality. The metal material has a high strength and the metal case cannot be easily scratched or worn, preserving the integrity of the appearance. It can reduce the thickness of the body while ensuring a strong structure, which is especially suitable for people who need to work outdoors. Slim, portable and durable, you can easily take it with you on the plane or in the car. [Long Battery Life]Take it with you without having to carry a power source. The durable 38Wh battery gives you the flexibility to work or play anywhere worry-free. Equipped with an intelligent fan that ensures continuous operation and minimizes noise, so you won't be distracted when working on spreadsheets or watching movies. ACEMAGIC notebooks come with a 2-year warranty, and you can contact us anytime. This computer makes a great back-to-school gift for children or an entertainment gift for seniors.
| Plug(Voltage) | EU F Type Plug(220-240V) |
| Batteries Included | Yes |
| Features | Media Card Reader |
| Battery Life | 5-8h |
| Screen Size Range | 15" - 15.9" |
| Screen Size | 15.6" |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| CPU Brand | Intel |
| CPU Family | N Series |
| CPU Generation | N Series |
| GPU Brand | Intel |
| Wireless Communication Technology | None |
| Operating System | Windows 11 |
| Laptop Type | Normal Laptops |
| GPU Memory | 512MB & Under |
| HDD Type | SSD |
| Memory Type | DDR4 |
| Touchscreen | No |
| Power Supply | Power Adapter |
| Battery Type | UN 3480 |
| SKU | se25092786562546624 |
Overall Rating: 5.00/5
Author: m***m
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: Perfettamente funzionante, non me l’ho aspettavo
3 photo(s)