Author: i***d
Date:
Review: I really love the short hair. This is so soft and do really look natural. I have to cut the bangs but that’s okay.
Color: Dirty Orange
14 inch
| Material | High Temperature Fiber |
| Features | Heat-Resistant |
| Special Selling Point | wear and go wig |
| Hair Type | Curly Hair |
| Color | Red |
| Type | Bangs Wig |
| Cap Type | Rose Mesh Net |
| Crowd | Women |
| Hairstyle | Short Wigs |
| Theme | Festival |
| Curl | Water Wave |
| Dye/Bleach/Perm | No |
| Heat Tolerence | 150 |
| Net Weight | 180 g |
| Length | 35 cm |
| Crown | 52-56 cm |
| SKU | sb25082077132631680 |
Author: i***d
Date:
Review: I really love the short hair. This is so soft and do really look natural. I have to cut the bangs but that’s okay.
Color: Dirty Orange
Author: e***5
Date:
Review: Really cute
Color: Red
Author: j***s
Date:
Review: Ignore the washed out look here lol I’d just had chemo, but the wig is fab, it’s quite big so you need to use the clips or buy some wig stickers, but it feels good, not too itchy and the hair isn’t tangled and is soft, I have short hose underneath and it matched the colour of the wig so my sides didn’t show
Color: Red
Author: 1***5
Date:
Review: definitely not a bad cosplay wig, looks a lot like the picture. probably not for casual wear as you can tell it's a wig
Color: Blue
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.